25/03/15

”Ofisin Geleceği, Geleceğin Ofisi”

Anadolu Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Anadolu Gayrimenkul, İTÜ Çevre ve Şehircilik UYG-AR Merkezi ile ortak bir çalışmaya imza attı.

Ofis sektörünün mevcut durumu ile ofis yatırımındaki tercihlerin ve gelecek trendlerinin incelendiği raporda; zamanda bir yolculuk ile ofis mekânlarının tarihsel gelişiminin yanı sıra sektörün mevcut durumu da derinlemesine analiz edildi.“Değişen Ofis Alanı Kullanım Talepleri ve Yeni Pazar Dinamikleri Araştırma Projesi”  başlıklı raporun sunulduğu ve farklı sektörlerden uzmanların bir araya geldiği “Ofisin Geleceği; Geleceğin Ofisi” toplantısı, 19 Mart 2015 tarihinde İTÜ Taşkışla Binası’nda düzenlendi.

65 Yıllık Deneyim ile Sektöre Yeni Bir Bakış Açısı

Toplantının açılış konuşmasını yapan Anadolu Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, sektörde yeni oyunculardan biri olmakla birlikte, 65 yılı geride bırakan köklü bir yapının parçası olduklarını belirtti. Nitelikli projeler geliştirmenin yanısıra, farklı sektörlerdeki bu 65 yıllık deneyim ile kente, çevreye ve yeni girdikleri gayrimenkul sektörüne katkıda bulunmak istediklerini dile getiren Usta, bu misyon ile bir yıl süren yoğun bir araştırma ve çalışma sonucu, geleceğe ve sektöre ışık tutatacak bir çalışmanın ortaya çıkmasından mutluluk duyduklarını açıkladı.

Profesyonellerin Gözünden ‘Geleceğin Ofisleri’

Araştırma sonuçları sektörün profesyonel isimlerinin katılımı ile düzenlenen panelde tartışıldı.Raporla ilgili sonuçlar, moderatörlüğünü Dr. Kerem Yavuz Arslanlı’nın yaptığı ve Anadolu Gayrimenkul Proje Geliştirme Müdürü Batuhan Tarkan, Çelen Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı  Güniz Çelen, Altensis Kurucu Ortağı Emre Ilıcalı ve Urbanista Kurucu Ortağı Markus Lehto’nun da katıldığı ‘Ofisin Geleceği’ başlıklı panel ile tartışmaya açıldı. Sektörün profesyonellerini bir araya getiren panelde; ofislerin geleceği farklı yönleriyle mercek altına alındı.

Çocukların Gözünden ‘Gelecek’

Etkinlik kapsamında, Küçükyalı Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki çocukların gelecekte çalışmak istedikleri mekânlar ve mesleklerle ilgili çizdikleri resimler de sergilendi. “Ofisin Geleceği, Geleceğin Ofisi” etkinliği çocukların gözünden yaratıcı ‘gelecek’ resimleriyle renklendi.