13/01/15

Karbon Ayakizini Sıfırlayan Toplantı: AND 2015 Zirvesi

AND Gayrimenkul, sektörünün profesyonellerini bir araya getirdiği “AND 2015 Zirvesi”ni 08 Ocak Perşembe düzenledi. Etkinlikte tüketilen yeşil enerji hesaplanarak, karbon ayak izi sıfırlandı.

karbon denkleştirme sertifikaAND Gayrimenkul, hem 2015 yılına merhaba demek hem de sektörün profesyonelleriyle yılı değerlendirmek için ilk ofis projesi olan AND şantiyesinde bir etkinlik düzenledi. Projenin sahip olduğu özelliklerin yanı sıra etkinlikte dikkat çeken bir diğer konu da etkinliğin tüm detaylarının karbon ayakizini azaltacak şekilde gözden geçirilip, ona göre planlanmış olmasıydı.

AND Gayrimenkul tarafından düzenlenen etkinlikte, sektörün önemli profesyonelleri bir araya gelirken, gayrimenkul sektörü de tüm yönleriyle değerlendirildi. Bu buluşmaların düzenli ve kurumsal bir platforma taşınması konusunda da ilk adım atılmış bu etkinlikle atılmış oldu.

AND Gayrimenkul, kurulduğu ilk günden itibaren sergilediği kentlere ve çevreye karşı saygılı bir yaklaşımını, gerçekleştirdiği ilk etkinliğinde de karbon ayak izini sıfırlayarak ortaya koydu ve bundan sonrasında da yapılacak yeni etkinliklerde devamlılığının sağlanacağı açıkladı.

Tüm detayların karbon ayakizini azaltacak şekilde gözden geçirilerek planlandığı etkinlikte; ulaşımdan, enerji kullanımına, yiyecek ve içecekten, dağıtılan hediye ve basılı materyaller kadar her tür detay genel emisyon kaynakları belirlenerek değerlendirildi.

Etkinlikte önlenemeyen 1  ton Karbon Ayakizi ALTENSİS sponsorluğunda ‘Gold Standard’ sertifikalı karbon azaltım projelerinde denkleştilerek, etkinlik kaynaklı oluşabilecek çevresel etki nötrlendi.