06/03/17

İstanbul’un En İyi Ofis Binası: AND Kozyatağı

ANDİstanbul’daki tüm ofis binalarını kullanıcılar için kapsamlı bir şekilde araştıran ve araştırma sonuçlarına göre puanlayan ofisraporu.com, İstanbul’un en iyi ofis binalarını seçti. Sitenin hazırladığı puanlama sistemine göre İstanbul’un en iyi ofis binası AND Kozyatağı oldu.

Avrupa yakasındaki bir ofis binası ile eşit puan alan AND Kozyatağı, İstanbul’un en geniş lobi alanına sahip binası olması, LEED Platinum Sertifikası, merkezi konumu, yüksek otopark ve asansör kapasitesi, ziyaretçi ve servis araç parkı gibi özelliklerle rakiplerinin önüne geçti. Listedeki tüm binaların ortak özelliği ise hem bina içinde hem de yakın çevrede sosyal imkanların ve ulaşım imkanlarının gelişmiş olması. Bu da kullanıcıların ofislerini artık bir bina değil bir yaşam alanı olarak gördüklerinin ve şirketlerin çalışan memnuniyeti ve bağlılığına daha çok değer vermeye başladığını gösteriyor.

Puanlama kriterlerini kiracı/alıcı faydası ve tercihlerine göre belirlemiş olan ofisraporu.com, binaların yaşı, otopark kapasitesi, bina verimliliği, iklimlendirme sistemleri, teknik özellikleri, kat yüksekliği, jenaratör kapasitesi, ulaşım kolaylığı ve yapı çevresindeki sosyal imkanlar gibi bir çok özelliği göz önüne alıyor.