Türk iş dünyasının köklü kurumlarından olan Anadolu Grubu, 1950 yılında Yazıcı ve Özilhan Aileleri tarafından kuruldu. ‘Anadolu’yu Dünyaya, Dünyayı Anadolu’ya Bağlayan Yıldız’ olma vizyonu ışığında varlığını geleceğe taşıyan Grup, Atlantik’ten Pasifik’e Türkiye dâhil 18 ülkede, 80 şirket, 61 üretim tesisi ve 29 bine yakın çalışanıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Anadolu Grubu, dünyanın önde gelen markalarıyla kurduğu ortaklıklar, çok uluslu şirketlerle gerçekleştirdiği iş birlikleriyle, Türkiye için katma değer yaratarak hızlı ve sağlıklı büyümesini sürdürmektedir.

Dünya ölçeğindeki saygın markalarıyla içecek, otomotiv, perakende ve finans alanlarına yoğunlaşan Anadolu Grubu, son yıllarda bilişim, enerji, gıda, gayrimenkul ve sağlık sektörlerine yaptığı yatırımlarla faaliyet alanını genişletti.

Anadolu Grubu, sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde eğitim, sağlık ve spor alanlarında Anadolu Vakfı, Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü ile topluma katkılarını duyarlılıkla sürdürüyor.

http://www.anadolugrubu.com.tr

Kurucularımız

kurucularimizImgAnadolu Grubu’nun temelleri 1950’li yılların başında Anadolu kökenli iki girişimci Kamil Yazıcı ve İzzet Özilhan tarafından atıldı.

Anadolu insanının girişim gücüne ve başarma azmine yürekten inanan Kamil Yazıcı ve İzzet Özilhan, yarım yüzyıla yaklaşan ortaklıkları boyunca örnek bir işbirliği ve dayanışmayla Anadolu Grubu’nu yarattılar, devamında da sürekli bir gelişme ve büyümenin önderleri oldular.

Kamil Yazıcı ve İzzet Özilhan bugün de engin deneyim ve birikimleriyle, Anadolu Grubu’nun yolunu aydınlatmaya devam ediyorlar.